5 nejlepších sportů v Českém Krumlově
Paddleboardy pro jednotlivce i pro skupiny

5 nejlepších sportů v Českém Krumlově

Jste sportovci a rádi by jste se věnovaly své vášni i na dovolené? Pak pro vás máme tipy na nejlepší sportovní aktivity v Českém Krumlově. Pozor, vynecháme tradiční sporty, jako je rafting a cyklistika a zaměříme se neobvyklejší aktivity. V našem výběru pak budou hlavně takové sporty, při nichž si za málo peněz užijete hodně legrace. Jedním z nich je např. diskgolf. Už jste o něm slyšeli?

Paddleboarding na krumlovských jezech

Cena: od 350 Kč včetně dopravy

Doba: 45 minut – 6 hodin

Náročnost: začátečníci až středně pokročilí

Kontakt: www.2Wsports.cz, 777 754 768

Paddleboarding je nejen skvělou vodní aktivitou, ale i výborný m způsobem, jak zapojit všechny svalové skupiny. Tento moderní sport je jednoduché se naučit, ačkoliv pokud chcete budete chtít jet řeku Vltavu, doporučujeme již předchozí zkušenost s paddleboardem, nebo přenášení jezů. 

Paddlebord si můžete půjčit hned vedle městského parku v půjčovně 2W. Tento český výrobce paddleboardů si otevřel jejich půjčovnu hned vedle řeky.

Paddleboard si zde půjčíte od příjemných 350 Kč. Následně máte možnost vybrat si z několika výletů. Můžete začít výlet proti proudu v kempu Branná, nebo Rožmberk nad Vltavou odkud pak zhruba za 4- 6 hodin paddlovat malebnou krajinou a dojet zpátky do Českého Krumlova. Nebo můžete rovnou vyrazit na paddleboardu z Krumlova a za 4 hodiny dojet do Zlaté Koruny.

Paddleboard je výborným sportem pro všechny, kdo mají rádi vodu, ale rafty a kánoe je již omrzely. 

Volejbal, nohejbal a koupání na pláži

Cena: zdarma

Doba: otevřeno od 8:00 do 20:00

Kurty: jsou volně přistupné veřejnosti

Český Krumlov vytvořil skvělou rekreační lokalitu v rybníka na Horní Bráně. Najdete tady hospodu, dětské hřiště, trampolínu, kvalitní koupání, pláž, beachvolejbalové hřiště, nohejbalové hřiště a ping-pongový stůl a outdoorové hřiště na cvičení. 

Všechny tyto aktivity jsou zdarma. Toto místo je ideální především pro ty, kde jsou v Českém Krumlově s rodinou, nebo přáteli. 

Zahrajte si pod hradem skvělou hru za pár korun

Cena: 30 Kč na osobu (+ 300 Kč vratná záloha)

Doba: 30 minut na hru (možné hrát více her)

Náročnost: začátečníci

Kontakt: http://www.depokrumlov.cz/cs, 380 602 442

Chcete si užít skvělou společenskou hru v parku pod krumlovským hradem? Zkusete diskgolf! Ať už jste dva, nebo Vás je celá parta, tak musíte zkusit tuto nenáročnou, ale opravdu návykovou hru. Diskgolf je to kombinace frisbee (létající talíř) a golfu. Zní to bláznivě, ale ve skutečnosti je to skvělá hra. Pro ty, co jí neznají: každý hráč má létající disk a na hřišti s devíti koši má za cíl mít co nejnižší počet hodů. Devět košů je rozmístěno na půl kilometrové trase a jedna (dvou hráčů) tvrvá větčinou 30 minut. Nic Vám ale nebrání zahrát si her více. 

Hru diskgolf je možné si půjčit v restauraci Depo. Ceny jsou 30 Kč za osobu a 300 Kč je vratná záloha na létající talíř. 

Diskgolf je způsob, jak strávit skvělé odpoledne nenáročnou fyzickou aktivitou a záminkou k vypití skvělé Plzně ve chvíli, kdy budete disky v restauraci Depo vracet.

Na koloběžkách z hory Kleť

Cena: 230 Kč za koloběžku + doprava (180 Kč)

Doba: minimálně 1 hodina

Náročnost: středně náročné

Kontakt: www.kolobezky-krumlov.cz/, 602 493 522

Máte rádi rychlost a adrenalin v lese? Pak vyzkoušejte koloběžky z Kletě! Tato sportovní aktivita není vůbec náročná, protože Vás na kopec vyvezou dodávkou a na Vás je už jenom sjet zpátky do Českého Krumlova, což je asi 11 km. Celá akce trvá minimálně 1 hodinu. 

Koloběžky si můžete půjčit v KEMPU Krumlov. Půjčení koloběžky stojí 230 Kč a odvoz na Kleť dalších 180 Kč na osobu. 

Na Kleti můžete nějakou dobu pobýt a podívat se na nejstarší rozhlednu v České Republice. Nebo zajít do skvělé restaurace, kde můžete ochutnat místní pivo Kleťák (pivo s mírou, čeká Vás sjezd s více než 500 m převýšením!), ochutnat některou z legendárních polévek, nebo si dát českou hotovku. 

Tělocvična pro ty, kdo nemohou žít bez posilování

Cena: od 200 Kč

Doba: otevřeno od 8:00 do 20:00

Kontakt: www.squash-fitness.cz/, 736 609 842

Posilovat, běhat na páse, nebo hrát squash můžete hned u vjezdu do Českého Krumlova v posilovně Squash & Fitness Czech Krumlov.

Závěrem

Bylo by škoda zůstat v Českém Krumlově pouze jeden den. Sportovci zde naleznou množství aktivit, které je budou bavit. Vybrali jsme ty nejzajímavější z nich. Pokud ale máte rádi rafting, nebo cyklistiku, tak si v Krumlově také vyberete. Vzhledem k množství vodáků nicméně doporučujeme dovolenou na vodě směřovat na květen, červen, nebo září. A vzhledem ke kopcovitému terénu v okolí města doporučujeme elektrokolo. 

Užívejte dovolenou a přejeme Vám s Wiseman Tours hodně zábavy.

 

 

Leave a Reply