O nás

V roce 2014 jsme měli sen. Přáli jsme si turistické prohlídky, které
by byly i pro ty, co si nemohou dovolit soukromého průvodce.
Založili jsme firmu Wiseman Free Tour a začali jsme nabízet
prohlídky, za které turista neplatí, projde si s námi celé
město, dozví se vše o historii i současnosti a na konci prohlídky
odmění průvodce dýškem podle toho, jak se mu prohlídka líbila.

Za šest let jsme získali téměř 1000 pozitivních hodnocení na Tripadvisoru.

Provedli jsme tisíce spokojených turistů a stali se nejoblíbenější aktivitou v Českém Krumlově.

Rozhodli jsme se navázat na naše úspěchy a připravili jsme pro Vás turistické prohlídky Českého Krumlova v češtině. Mnohé z našich prohlídek jsou netradiční. Stačí si vybrat. Nabízíme orohlídka renesančního Krumlova, 20. století v Českém Krumlově, pivní procházku městem, nebo noční prohlídku. Snažíme se, aby si u nás vybral úplně každý.

 

Naši průvodci

Honza Votřel je Čech tělem i duší. Má rád přírodu, sport, černý humor a samozřejmě pivo. Vyrostl v Českém Krumlově a studoval humanitní studia a antropologii na Karlově univerzitě v Praze. Po krátkých zahraničních pobytech v USA a na Novém Zélandu se vrátil do svého rodného města. Jako průvodce pracuje již řadu let. Je mozkem i rukama tohoto projektu. Zeptejte se ho na cokoliv z historie a čekejte dlouhou odpověď.

Daniel “Henry” Fuksa pochází z Rakovníka, studoval Pedagogickou fakultu v Brně, kde také dlouho žil, ale již v čase studií zavítal do Českého Krumlova, zamiloval se do něho a pravidelně se sem vracel. Během cest po světě si uvědomil, jak ho to táhne zpět na jih Čech. Proto do Českého Krumlova přesídlil před pěti lety na trvalo. Miluje atmosféru města, okolní lesy, kam chodí běhat, má rád kávu a příběhy, které píše život a lidé.

Henry průvodce

Karel Jindra je nejnovějším přírůstkem do našeho týmu. Miluje jazyky a biologii. S turismem má dlouholeté zkušenosti. Už jako malý chlapec prováděl po Krumlově skupiny Asiatů, kteří jezdili k jeho babičce na “poznávací obědy” jako z filmu Samotáři. A jeho láska k historii a provádění mu vydržela dodnes.

Libor Šafránek pochází z Vysočiny a Krumlov poprvé viděl jako teenager z raftu. Byla to láska na první pohled a ve městě již 10 let žije. Kromě hlubokého zájmu o historii Libora přitahuje alternativní medicína a zdravý životní styl. Zeptejte se ho, kde v Krumlově meditovat a on Vám rád poradí.