Prázdné město bez turistů, krvavé příběhy a přenosný projektor

Noční prohlídka Českého Krumlova

Krumlovská věž v noci
Noční pohled na krumlovský zámek

Český Krumlov bez turistů

Noční prohlídka Českého Krumlova je jedinečnou příležitostí mít Český Krumlov jenom pro sebe. Většina turistů je v době noční prohlídky pryč a přichází čas poznat temné životy jeho obyvatel. zblízka. 

Během dne je Český Krumlov městem tepajícím turistickým centrem a druhým nejnavštěvovanějším městem v Čechách hned po Praze. V noci se stává tajemným místem a jeho ulice lákají k průzkumu. 

Noční prohlídka Českého Krumlova je jedinečnou příležitostí zažít město jinak. Unikátně. Český Krumlov byl po 800 let domovem nejvýznamnějších šlechticů Čech, renesančních alchymistů, krásných žen i statečných mužů. Pojďte s námi poznat ulice nočního Krumlova a poznejte i příběhy těch, kdo tady v minulosti žili.

Noční Český Krumlov, pohled z ostrova
Noční Český Krumlov, pohled z ostrova

Krvavé příběhy, duchové a stín Sudet

Na této 1,5 hodiny dlouhé prohlídce uvidíte nejkrásnější místa Českého Krumlova a jeho křivolaké uličky, ale poznáte i jeho temná zákoutí. Prohlídku začneme za soumraku, ideálně v 18 hodin.

S profesionálním průvodcem si projdete centrum města, z nádherné vyhlídky budete obdivovat potemnělý Český Krumlov a skončíme na krumlovském zámku. 

Uslyšíte ty nejzajímavější příběhy z historie města, krvavé historky z minulosti i nedávné přítomnosti a poznáte, že duchy se to v Krumlově jenom hemží. Povíme Vám také o temných letech nacistické okupace a zmíníme se i o sovětské okupaci v roce 1968. Tyto temné události našich dějin do této netradiční noční prohlídky totiž také patří.  

Přenosný projektor Vás bude bavit!

Abyste si prohlídku ještě víc užili, rozhodli jsme se používat přenosný projektor. Po setmění Vám na zdech místních domů promítneme obrazy a fotografie míst a událostí, o kterých budeme mluvit.

Uvidíte fotografie Adolfa Hitlera, který město navštívil nedlouho po podepsání Mnichovské dohody, sovětské tanky “parkující” na náměstí v roce 1968, nebo obrázky z listopadových událostí roku 1989.

Dějiny před Vámi vyvstanou v celé své kráse a budete mít z prohlídky nezapomenutelný zážitek.

Co se dozvíte na noční prohlídce Českého Krumlova?

Proč se s námi vydat do ulic Českého Krumlova?

S prohlídkami Českého Krumlova jsme začali před sedmi lety a městem jsme provedli tisíce zahraničních i českých turistů. Naše prohlídky se staly nejoblíbenějšími ve městě. Prohlídky se snažíme neustále zlepšovat, zdokonalovat a rozšiřovat. Před sedmi lety jsme začínali pouze s jednou prohlídkou města, ale v dnešní době nabízíme řadu tématických prohlídek: kromě prohlídky např. prohlídku Český Krumlov ve 20. století, nebo pivní prohlídku.

Rezervujte si noční prohlídku Českého Krumlova a užijte si město jako nikdy předtím.

Bonusy, které k prohlídce Český Krumlov ve 20. století dostanete:

Turistické recenze:

5/5

“Navzdory situaci s COVID-19 jsme byli schopní si zarezervovat prohlídku Českého Krumlova a nezklamala nás. Díky Janovi jsme dostali zajímavý a zábavný vhled do historie města. Ještě jednou děkujeme, že se s námi podělil o svoje znalosti a tipy! Rozhodně to zpříjemnilo náš čas v Českém Krumlově navzdory tomu, že bylo téměř vše zavřené. Pokud si chcete užít město a zároveň se dozvědět zajímavosti z jeho minulosti a součastnosti, tak prohlídku velmi doporučujeme. Ps.: Prohlídku jsme absolvovali s kojencem a s malým dítětem a bylo to skvělé.”

Karel V.

“Již podruhé jsme měli tu čest si poslechnout velmi poutavý výklad pana Jana Votřela. Je to skutečný profík, který nám doporučil několik míst k navštívení a jeho povídání dokáže nesmírně zaujmout. Jsou to pro nás nezapomenutelné zážitky a již nyní se těšíme na příští setkání.”
Helena Drobná

“Jan je skvělý průvodce se skvělými znalostmi. 3-hodinový výlet z Prahy stál rozhodně za to.”
Sam O.

Prohlídka za jednu cenu - vždy 1480 Kč!

Nechceme nic komplikovat a rozhodli jsme se nabízet noční prohlídku Českého Krumlova za jednotnou cenu. Ať jste jednotlivec, nebo Vás přijede celá parta, tak Vás bude prohlídka stát 1480 Kč.